Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για ΔΙΜΗΝΗ Πρακτική Άσκηση 2023-2024 μέσω ΕΣΠΑ
Στη νέα ιστοσελίδα του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης gpa.uoi.gr έχει αναρτηθεί η πρόσκληση για τους φοιτητές που επιθυμούν να υλοποιήσουν την δίμηνη ή τρίμηνη ΠΑ μέσω ΕΣΠΑ .
Η πρόσβαση των φοιτητών στο νέο σύστημα ΠΑ μέσω ΕΣΠΑ θα γίνεται από τη σελίδα gpa.uoi.gr  (τη μόνη επίσημα ενημερωμένη σελίδα του Ιδρύματος για ΠΑ μέσω ΕΣΠΑ) επιλέγοντας Σύστημα Διαχείρισης Πρακτικής Άσκησης (uoi.gr) όπου υπάρχει και αναλυτικό εγχειρίδιο χρήσης για τους φοιτητές και τους φορείς. Όλες οι ΠΑ μέσω ΕΣΠΑ θα διενεργούνται μέσα από το νέο Πληροφοριακό σύστημα του Πανεπιστημίου (PractIS).
Σε αυτό το πλαίσιο όσοι/όσες από το Τμήμα μας έχετε εκδηλώσει ενδιαφέρον και προστεθεί στην αντίστοιχη ομάδα teams θα έχουμε διαδικτυακή συνάντηση την Τετάρτη 20/12 στις 12:00.
Η Τμηματική Υπεύθυνη ΠΑ
Ζωή Νικηφορίδου