ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΙΜΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2023-2024

(Υπενθυμίζεται ότι οι κατατακτήριες εξετάσεις διενεργούνται κάθε Ακαδημαϊκό έτος κατά το διάστημα από 1 έως 20 Δεκεμβρίου, ενώ η αίτηση και τα δικαιολογητικά των υποψηφίων υποβάλλονται από 1 έως 15 Νοεμβρίου του ίδιου έτους. Τα δικαιολογητικά συμμετοχής των υποψηφίων στέλνονται είτε με φυσική παρουσία, είτε με εξουσιοδοτημένο πρόσωπο, είτε μέσω courier είτε μέσω ταχυδρομείου στην διεύθυνση: Γραμματεία Τμήματος Αγωγής και Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία, 4ο χλμ Εθνικής Οδού Ιωαννίνων-Αθηνών, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, 455 00, Ιωάννινα)

Σας ενημερώνουμε ότι οι Κατατακτήριες Εξετάσεις στο Τμήμα Αγωγής και Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024, θα διεξαχθούν με φυσική παρουσία στην αίθουσα 317 του Τμήματος  που βρίσκεται στην Πανεπιστημιούπολη Β΄, 2ος Όροφος του Κτιρίου (4ο χλμ. Ιωαννίνων Αθηνών) κατά τις ακόλουθες ημερομηνίες και ώρες:

ΜΑΘΗΜΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΩΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

Τρίτη 5-12-2023  12:00 μ.μ. -14:00 μ.μ.
ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ

Τετάρτη 6-12-2023 12:00 μ.μ. -14:00 μ.μ.
ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΒΡΕΦΟΥΣ Ι

Πέμπτη 7-12-2023 12:00 μ.μ. -14:00 μ.μ.

Επισημαίνεται ότι:

• Οι υποψήφιοι κατά την πρώτη ημέρα των εξετάσεων υποχρεούνται να βρίσκονται στο χώρο (των εξετάσεων) μία (1) ώρα νωρίτερα. Τις υπόλοιπες ημέρες υποχρεούνται να προσέρχονται μισή ώρα (30΄λεπτά νωρίτερα).
  • Για την εξακρίβωση της ταυτότητάς τους (οι υποψήφιοι) οφείλουν να έχουν μαζί τους Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας ή άλλο επίσημο δημόσιο έγγραφο πιστοποίησης της ταυτότητάς τους.

Από την Γραμματεία του Τμήματος