ERASMUS+: Αποτελέσματα αξιολόγησης αιτήσεων_Συμπληρωματική προκήρυξη πρακτικής άσκησης_Σχέδιο 2022_Τμήμα Αγωγής και Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία

Προς

τους φοιτητές του Τμήματος Αγωγής και Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία
που υπέβαλαν αίτηση συμμετοχής στη συμπληρωματική προκήρυξη της δράσης ‘Κινητικότητα με σκοπό την πρακτική άσκηση’

του προγράμματος Erasmus+, Σχέδιο 2022.

Αγαπητοί φοιτητές,

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι η αίτησή σας για κινητικότητα Erasmus εγκρίνεται (με χρηματοδότηση), βάσει των αποτελεσμάτων κατάταξης που αναρτήθηκαν στην ιστοσελίδα του Τμήματός σας.

Ενέργειες για τους φοιτητές/τριες που πρόκειται να μετακινηθούν για Πρακτική Άσκηση:

Οι φοιτητές θα πρέπει να επικοινωνήσουν απευθείας με τον φορέα υποδοχής και να τον ενημερώσουν ότι η αίτησή τους έχει γίνει δεκτή (με χρηματοδότηση για το ανώτατο όριο των 6 μηνών).

Εάν πρόκειται να διανύσουν μεγαλύτερη χρονική περίοδο πρακτικής άσκησης, θα λάβουν την ιδιότητα του φοιτητή Erasmus χωρίς υποτροφία.

Πληροφορίες για τις διαδικασίες που θα πρέπει να ακολουθήσουν οι φοιτητές σε σχέση με το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων είναι αναρτημένες στον σύνδεσμο: https://piro.uoi.gr/info/163/ehete-epilegei-gia-periodo-praktikis-askisis-ti-prepei-na-kanete-prin-tin-kinitikotita

Τονίζεται ότι οι φοιτητές χρειάζεται να επικοινωνήσουν με την Υπηρεσία μας στο th.tsekoura@uoi.gr (Τ. 2650-07312) τουλάχιστον 3 μήνες πριν την προγραμματισμένη κινητικότητα για το εξωτερικό.

Όσοι φοιτητές πρόκειται να μετακινηθούν άμεσα για πρακτική άσκηση, εντός Μαΐου-Ιουνίου 2023, χρειάζεται να επικοινωνήσουν άμεσα με την Υπηρεσία μας στο th.tsekoura@uoi.gr (T. 26510-07312).

Σε περίπτωση που κάποιοι φοιτητές επιθυμούν να αλλάξουν την περίοδο της κινητικότητας, θα πρέπει να επικοινωνήσουν άμεσα με την Υπηρεσία μας.
Αλλαγές στον φορέα υποδοχής, θα γίνονται δεκτές μόνο για λόγους ανωτέρας βίας και μετά από πλήρως αιτιολογημένο αίτημα του φοιτητή που θα εγκρίνει το οικείο Τμήμα προέλευσης.

Οι φοιτητές έχουν την υποχρέωση να χρησιμοποιούν και να παρακολουθούν το e-mail (ιδρυματικό) που έχουν δηλώσει στην αίτησή τους.

Σας συγχαίρουμε και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια!

Από τη
Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων