ερασμουσ
Επίσκεψη της Καθήγητριας Concepción Sánchez Blanco από το πανεπιστήμιο Universidade da Coruña της Ισπανίας!

Αγαπητοί φοιτητές/Αγαπητές φοιτήτριες

Σας ενημερώνουμε ότι αυτή την εβδομάδα, θα επισκεφθεί το τμήμα μας η Καθηγήτρια Concepción Sánchez Blanco από το πανεπιστήμιο Universidade da Coruña της Ισπανίας και θα δώσει διαλέξεις στα μαθήματα της Δρ. Κωνσταντίνας Ρέντζου και της Δρ. Αγγελικής Τριανταφυλλάκη.

Συγκεκριμένα:

• Την Τρίτη 7/3 και ώρα 9:00 έως 11:00 η Δρ. Blanco θα δώσει διάλεξη με θέμα: «The power of biographic stories for reflecting on child-centred practices in Early Childhood Teacher Education» στα πλαίσια του Μαθήματος: «Κριτικός Αναστοχασμός και Προσωπική Ανάπτυξη».
  • Την Πέμπτη 9/3 και ώρα 12:00 έως 14:00 η Δρ. Blanco θα δώσει διάλεξη με θέμα: «Families and school stories in Early Childhood Education and Care» στα πλαίσια του Μαθήματος: «Συνεργασία Γονέων και Παιδαγωγών στην Προσχολική Αγωγή και Φροντίδα».
  • Την Πέμπτη 16/3 και ώρα 16:00 έως 17:00 η Δρ. Blanco θα δώσει διάλεξη με θέμα: «Learning to be sensitive to children’s needs and interests and the develop of their identities» στα πλαίσια του Μαθήματος: «Μουσικοπαιδαγωγική ΙΙ».

Οι διαλέξεις είναι ανοιχτές σε όλους/ες τους/τις φοιτητές/τριες του Τμήματος