Δηλώσεις Μαθημάτων Εαρινού εξαμήνου 2022-2023_Υποβολή Δηλώσεων από 15 Μαρτίου έως 26 Μαρτίου 2023

Οι δηλώσεις μαθημάτων του Τμήματός μας στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://classweb.uoi.gr για το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2022-2023 θα γίνουν από: 15 Μαρτίου έως 26 Μαρτίου 2023.

Η δήλωση μαθημάτων είναι υποχρεωτική για όλους τους φοιτητές.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

(για τους εισαχθέντες από το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020)

• Οι φοιτητές του Δ΄ εξαμήνου θα δηλώσουν πρώτα τα υποχρεωτικά μαθήματα του τρέχοντος εξαμήνου (5 σύνολο) και στη συνέχεια μαθήματα που τυχόν χρωστάνε από το προηγούμενο εαρινό εξάμηνο (Β΄)
  • Οι φοιτητές του ΣΤ΄ εξαμήνου θα δηλώσουν 4 υποχρεωτικά και 2 επιλογής μαθήματα από το τρέχον εαρινό εξάμηνο και στη συνέχεια θα δηλώσουν τυχόν μαθήματα που χρωστάνε από τα προηγούμενα, εαρινά εξάμηνα (Β΄ και Δ΄). Στα μαθήματα που προσφέρονται ως επιλογής, υπάρχει αριθμητικός περιορισμός για την σωστή κατανομή των φοιτητών,  οπότε αν το σύστημα δεν αποδέχεται τη δήλωση του συγκεκριμένου μαθήματος επιλογής τους, θα επιλέξουν το αμέσως επόμενο που προσφέρεται. ΠΡΟΣΟΧΗ: Μόνον οι φοιτητές του ΣΤ΄ εξαμήνου που στο χειμερινό εξάμηνο δήλωσαν το Κουκλοθέατρο (EYLC5051) ως μάθημα επιλογής, θα πρέπει να το δηλώσουν και στο εαρινό εξάμηνο (επειδή δεν διδάχτηκε).
  • Οι φοιτητές που βρίσκονται στο Η΄ εξάμηνο θα δηλώσουν 3 υποχρεωτικά και 2 επιλογής μαθήματα από το τρέχον εαρινό εξάμηνο και στη συνέχεια θα δηλώσουν τυχόν μαθήματα που χρωστάνε από τα προηγούμενα, εαρινά εξάμηνα (Β΄, Δ΄ και ΣΤ΄). Για το τρέχον ακαδημαϊκό έτος τα μαθήματα επιλογής Αναπτυξιακή Παιδιατρική EYLC 8041 και Αξιολόγηση στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία EYLC 8071 δεν προσφέρονται για δήλωση

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (πρώην ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ)

Οι φοιτητές που εγράφησαν στο Τμήμα μέχρι και το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019 δηλαδή οι φοιτητές που βρίσκονται σε εξάμηνο μεγαλύτερο ή ίσο του 9ου , θα δηλώσουν τα μαθήματα του  προγράμματος σπουδών : Πρόγραμμα Σπουδών 2014

Οι επί πτυχίω φοιτητές, δηλαδή φοιτητές που βρίσκονται σε εξάμηνο μεγαλύτερο ή ίσο του Θ΄ (9ο) στο ίδιο χρονικό διάστημα θα κάνουν δύο (2) δηλώσεις μαθημάτων:

1. Στην πρώτη (2022-2023 ΕΑΡΙΝΗ) θα δηλώσουν τα μαθήματα που έχουν διδαχτεί στα προηγούμενα εαρινά εξάμηνα,
  2. Στην δεύτερη (2022-2023 ΕΜΒΟΛΙΜΗ ΕΑΡΙΝΗ), τα οφειλόμενα μαθήματα που διδάχθηκαν/εξετάστηκαν σε προηγούμενες περιόδους χειμερινών εξαμήνων.

Διευκρινίσεις

• Οι φοιτητές που παρακολουθούν τα μεταβατικά μαθήματα θα δηλώσουν τα μεταβατικά μαθήματα του εαρινού εξάμηνου.
  • Σε περίπτωση μεικτού μαθήματος (διάλεξη κ εργαστήριο) δηλώνονται απαραίτητα και τα δύο μέρη του μαθήματος, εκτός εάν ο φοιτητής έχει εξεταστεί επιτυχώς στο ένα μέρος του μαθήματος σε προηγούμενο εξάμηνο.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Παρακαλούνται οι φοιτητές να ελέγχουν τη σωστή υποβολή της δήλωσής τους. Προτείνεται η αποσύνδεση από το σύστημα και η επανασύνδεση, ώστε να διαπιστώνετε την έγκυρη υποβολή της δήλωσης, καθώς και επανέλεγχος ότι έχει υποβληθεί σωστά η δήλωση μαθημάτων στο χρονικό διάστημα που το σύστημα παραμένει ανοικτό, δηλαδή από 15 Μαρτίου 2023 έως και 26 Μαρτίου2023.

Αφού αποστείλετε τη δήλωση η κατάσταση δήλωσης πρέπει να είναι Υποβληθείσα (όχι πρόχειρη).

15 Μαρ 2023