Διεθνές διαδικτυακό σεμινάριο: «Δουλεύοντας με παιδιά σε περιόδους κρίσης και καταστροφής»

Αγαπητοί Φοιτητές/Αγαπητές Φοιτήτριες

Το Πανεπιστήμιο Hawk (Γερμανία), με το οποίο το Τμήμα μας έχει συνάψει διμερή συνεργασία στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+, οργανώνει διεθνές διαδικτυακό σεμινάριο με τίτλο «Δουλεύοντας με παιδιά σε περιόδους κρίσης και καταστροφής». Το σεμινάριο θα διεξαχθεί στις 2 Ιουνίου και ώρα 15:00 (ώρα Γερμανίας).

Το σεμινάριο απευθύνεται σε όσους εργάζονται με παιδιά και οικογένειες. Προσκεκλημένοι από διαφορετικές χώρες θα μοιραστούν εμπειρίες και ιδέες σχετικά με την εργασία με παιδιά σε περιόδους κρίσεων και καταστροφών. Εκτός από τις βασικές παρουσιάσεις, η εκδήλωση θα επικεντρωθεί σε ανταλλαγές και συζήτηση για το θέμα, ειδικά στο πλαίσιο του πολέμου στην Ουκρανία και των επακόλουθων εξελίξεων στις κοινωνίες μας.

Για περισσότερες πληροφορίες και για το λινκ σύνδεσης στο σεμινάριο (δεν απαιτείται προεγγραφή) δείτε το συνημμένο αρχείο.

Δρ. Κωνσταντίνα Ρέντζου

Επίκουρη Καθηγήτρια