4o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ: Το εκπαιδευτικό παιχνίδι και η τέχνη στην εκπαίδευση και στον πολιτισμό - Εκπαιδευτικά Προγράμματα 2023/24

4o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ
Το εκπαιδευτικό παιχνίδι και η τέχνη στην εκπαίδευση και στον πολιτισμό

Υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων

Παρακολούθηση του συνεδρίου με ΕΛΕΥΘΕΡΗ συμμετοχή (φόρμα εγγραφών).
Για έκδοση βεβαίωσης παρακολούθησης απαιτείται εγγραφή δείτε εδώ.

Το συνέδριο διεξάγεται αποκλειστικά διαδικτυακά (σύγχρονα και ασύγχρονα)  και περιλαμβάνει μετά από κρίση Κεντρικές Ομιλίες, εισηγήσεις, εργαστήρια, eposters.

Το Συνέδριο διοργανώνεται από το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης του ΕΚΕΔΙΣΥ, το Εργαστήριο Ψυχοπαιδαγωγικών Εφαρμογών στην Προσχολική Αγωγή, Laboratory for Research on Early Research on Early Childhood Psychopedagogy, Τμήμα Αγωγής και Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία, Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής, το  Μητροπολιτικό Κολλέγιο, ο Πανελλήνιος Σύλλογος Ιδιωτικών Παιδικών Σταθμών (ΠΑ.Σ.Ι.Π.Σ) και το Greek Cultural Institute.

Το Συνέδριο απευθύνεται σε στελέχη της εκπαίδευσης, εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων και βαθμίδων, μουσειολόγους, μουσειοπαιδαγωγούς, βιβλιοθηκονόμους, φοιτητές, σπουδαστές, ερευνητές,  εμψυχωτές ομάδων άτυπης εκπαίδευσης και σε όποιον ενδιαφέρεται για τις θεματικές του.

Δείτε το πρόγραμμα του Συνεδρίου στην ιστοσελίδα www.conferencedu.weebly.com
Όσοι ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν το συνέδριο συμπληρώνουν τη φόρμα συμμετοχής εδώ.

Διευκρινίζεται πως η παρακολούθηση είναι ΕΛΕΥΘΕΡΗ για ΟΛΟΥΣ (όσοι θέλουν βεβαίωση συμμετοχής θα πρέπει να καταθέσουν το ποσό της συνδρομής), και μπορούν όλοι να παρακολουθήσουν τις συνεδρίες και να δουν τις αναρτημένες παρουσιάσεις μέσω των συνδέσμων που είναι αναρτημένα στην ιστοσελίδα του Συνεδρίου www.conferencedu.weebly.com

Επιλεγμένα άρθρα του Συνεδρίου δημοσιεύονται σε ειδικές θεματικές εκδόσεις των Διεθνών Περιοδικών του Μουσείου
Περιοδικό “MUSEUM & EDUCATION, Μουσείο – Σχολείο – Εκπαίδευση”
Περιοδικό Culture – Journal of Culture in Tourism, Αrt and Education