18ο Πανελλήνιο Μετεκπαιδευτικό Συνέδριο Προσχολικής Αγωγής & Εκπαίδευσης

Ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Παιδαγωγών Πρώιμης Παιδικής Ηλικίας (ΠΑΣΥΠΠΠΗ) σε συνεργασία με το Τμήμα Αγωγής και Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, διοργανώνει το 18 ο Πανελλήνιο Μετεκπαιδευτικό Συνέδριο Προσχολικής Αγωγής & Εκπαίδευσης, με θέμα:

«Η προσχολική αγωγή & εκπαίδευση σε πλαίσιο συμπερίληψης και δημοκρατίας. Ο ρόλος των παιδαγωγών. Προκλήσεις – Προοπτικές».

Το Συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στα Ιωάννινα στις 26, 27 & 28 Μαΐου 2023 (https://pasypppi.gr/18%ce%bf-%cf%80%ce%b1%ce%bd%ce%b5%ce%bb%ce%bb%ce%ae%ce%bd%ce%b9%ce%bf-%ce%bc%ce%b5%cf%84%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%b1%ce%b9%ce%b4%ce%b5%cf%85%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8c-%cf%83%cf%85%ce%bd%ce%ad%ce%b4%cf%81).

Το Συνέδριο θα έχει υβριδική μορφή με δυνατότητα επιλογής παρακολούθησης με: φυσική παρουσία και δυνατότητα διαδικτυακής παρακολούθησης μέσω live streaming.

Για τους φοιτητές του Τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, το οποίο είναι συνδιοργανωτής του Συνεδρίου, τα κόστη συμμετοχής/παρακολούθησης διαμορφώνονται ως εξής:

• Δια ζώσης χωρίς διαμονή: 25€
  • Διαδικτυακή Παρακολούθηση: δωρεάν *

* Παρακολούθηση Διαδικτυακά – Τελευταία ημερομηνία υποβολής αιτήσεων διαδικτυακής συμμετοχής είναι η 15/05/2023. Οι φοιτητές/τριες πρέπει να συμπληρώσουν την Αίτηση συμμετοχής που υπάρχει στη σχετική Ιστοσελίδα του Συνεδρίου, επιλέγοντας ως Εργασιακή Σχέση την επιλογή «Φοιτητής Ιωαννίνων». Επιπρόσθετα, όσοι/ες επιλέξουν διαδικτυακή παρακολούθηση, θα πρέπει να αποστείλουν, με email και τη Βεβαίωση Σπουδών τους στο pasybn@otenet.gr