erasmoys
Συμμετοχή ομάδας φοιτητών/τριών του ΤΑΦΠΠΗ σε Erasmus+ Blended Intensive Programme (BIP), με τίτλο: International Perspectives on Multilingual Childhoods 2024/2025 (Διεθνείς προοπτικές για την πολύγλωσση παιδική ηλικία)

Ανακοινώνεται η υλοποίηση Erasmus+ Blended Intensive Programme (BIP) από το Πανεπιστήμιο HAWK (Hildesheim, Germany) με τίτλο: International Perspectives on Multilingual Childhoods 2024/2025

Οι προπτυχιακοί/ές φοιτητές/τριες  όλων των ετών του Τμήματος Αγωγής και Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία μπορούν να συμμετάσχουν στο εν λόγω Πρόγραμμα υποβάλλοντας αίτηση προς την Τμηματικώς Υπεύθυνη Erasmus+ του ΤΑΦΠΠΗ, Δρ. Κωνσταντίνα Ρέντζου έως την Κυριακή 30/6/2024.

Το Πρόγραμμα προβλέπει συμμετοχή σε διαδικτυακές συναντήσεις και διαδικτυακό Συνέδριο (η συμμετοχή είναι δωρεάν), από 10/10/2024 έως 19/12/2024 και σε συναντήσεις με φυσική παρουσία από 31/03/2025 έως 04/04/2025 (στην πόλη Hildesheim της Γερμανίας). Το κόστος για την μετακίνηση και την συμμετοχή στις συναντήσεις στη Γερμανία καλύπτονται από το Erasmus+ (πόσο επιχορήγησης 500 ευρώ).

Παρακαλούμε όπως μελετήσετε προσεκτικά τα συνημμένα αρχεία.

Η Τμηματικώς Υπεύθυνη Erasmus+ του ΤΑΦΠΠΗ είναι στη διάθεση των φοιτητών/τριών για διεξοδικότερη συζήτηση και επίλυση πιθανών αποριών.

Η Τμηματικώς Υπεύθυνη Erasmus+

Δρ. Κωνσταντίνα Ρέντζου