Ανακοίνωση για το πρόβλημα με τον διακομιστή «κωδικών ομάδων» του MS-Teams

Δυστυχώς, από 4/2/2020 12:03πμ ώρα Ελλάδος υπάρχει πρόβλημα με τον διακομιστή «κωδικών ομάδων» του MS-Teams με αποτέλεσμα να μην είναι δυνατή η εγγραφή σε ομάδες του MS-Teams μέσω κωδικού ομάδας ή η δημιουργία νέων κωδικών ομάδας.

Η Microsoft διερευνά το πρόβλημα αλλά δεν έχει ανακοινώσει πότε θα λυθεί.

Όσοι φοιτητές/τριες έχουν εγγραφεί στην εκάστοτε ομάδα δεν έχουν κανένα πρόβλημα να συνδεθούν σε αυτήν και να λάβουν μέρος σε εξετάσεις.

Όσοι φοιτητές/τριες δεν έχουν εγγραφεί ήδη θα πρέπει να ακολουθήσουν τον σύνδεσμο (link) της εκάστοτε ομάδας που θα ανακοινωθεί από τους διδάσκοντες. Ανάλογα με τις ρυθμίσεις της κάθε ομάδας, η εγγραφή των φοιτητών/τριών είναι πιθανό να μη γίνει αυτόματα, αλλά να πρέπει να δώσει έγκριση ο διδάσκων.

Για τον λόγο αυτό, παρακαλείσθε να ενημερώνεστε από το site του τμήματος ("Ανακοινώσεις > Εξεταστική") ή μέσω του Moodle/E-course του εκάστοτε Μαθήματος σχετικά με τους συνδέσμους εγγραφής στις ομάδες εξέτασης.

You are here: Home Ανακοινώσεις Εξεταστική Ανακοίνωση για το πρόβλημα με τον διακομιστή «κωδικών ομάδων» του MS-Teams