ERASMUS+: Προκήρυξη φοιτητών για το ακαδ. έτος 2020/21

Δημοσιεύθηκε η Προκήρυξη Erasmus+ για κινητικότητα φοιτητών με σκοπό τις (i) Σπουδές ή/και (ii) την Πρακτική Άσκηση, ακαδ. έτους 2020/21.

Η υποβολή του φακέλου υποψηφιότητας θα πραγματοποιείται ηλεκτρονικά μέσω ειδικής πλατφόρμας
η οποία θα ενεργοποιηθεί τη Δευτέρα, 22 Ιουνίου 2020 (ώρα 10.00 π.μ.) και θα λήξει (απενεργοποιηθεί) τη Δευτέρα, 6 Ιουλίου 2020 (ώρα 17.00).

Η Προκήρυξη και όλες οι απαραίτητες πληροφορίες είναι αναρτημένες στον σύνδεσμο https://piro.uoi.gr/erasmus/22/hrisima-eggrafa

Οι φοιτητές καλούνται να προσκομίσουν μεταξύ άλλων και την
Αναλυτική Βαθμολογία από τη Γραμματεία
(i) στην ελληνική γλώσσα και
(ii) στην αγγλική γλώσσα (όπου χορηγείται).

Στην Αναλυτική Βαθμολογία σας παρακαλούμε να αναγράφεται (ακόμη και χειρόγραφα) ο Μέσος Όρος Βαθμολογίας του φοιτητή.

Σε ορισμένα Τμήματα (π.χ. Ιστορίας - Αρχαιολογίας) ο Τμηματικώς υπεύθυνος έχει ζητήσει την αναγραφή και των οφειλόμενων μαθημάτων.

Επισημαίνεται ότι, οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές δεν θα καταθέσουν πρωτότυπη αναλυτική βαθμολογία, αλλά σαρωμένο αντίγραφο.

You are here: Home Ανακοινώσεις Ακαδημαϊκά και άλλα ζητήματα ERASMUS+: Προκήρυξη φοιτητών για το ακαδ. έτος 2020/21